Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

Raporty Dzienne

Fale Elliotta:

Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Polska i Euroland - oznaczenia fal elliotta po sesji 08.12.2011 2011-12-08 21:10

POLSKA I EUROLAND:

DAX (interwał 60 i 10 min):

DAX poprawił maksima piątkowe o pół punktu i ich nie utrzymał. Wersja pierwsza jest więc nadal w grze. Pytaniem pozostaje na którym szczycie zakończyć ruch w ramach fali X Minor, na pierwszym czy na drugim. Pierwszy to prosty Zigzag abc, drugi to DZ abcxabc. Tak czy siak, jeżeli wersja ma być respektowana przez rynek to te maksima muszą pozostać nienaruszone w krótkim, do średniego okresie. Fala Y powinna minimalnie zejść w okolice dołka fali W Minor, a optymalnie go przekroczyć. Strategia gry zgodnie z v2.

Na DAX mimo spadków nie ma na razie mowy o impulsie spadkowym. Ruch jest rwany z dużą ilością zachodzeń. Nie zmienia to na jotę oznaczeń gdyż fala A Minor, którą postuluje notacja może przybierać różne formy, z D3 włącznie. Oznacza to jedynie, że gra kontraktowa będzie trudna, z dużą ilością stop losów. Pierwsza trójka W Minor była Zigzagiem. Druga trójka Y będzie strukturą typu Flat. Tylko we Flat bowiem podfala A może mieć korekcyjny charakter. Obecnie najprawdopodobniej kreślona jest podfala a Minute w y Minute w A Minor. Cała fala A może zakończyć się w okolicach 5750 pkt. Z tych okolic powinniśmy zobaczyć dość silną falę B Minor, która może podejść spokojnie do spadkowej linii trendu. Dopiero fala C Minor powinna być bardziej czytelna i łatwiejsza do gry. Strategia gry zgodnie z v2.

 

W wersji drugiej kreślona jest podfala 2 Minor w impulsie jako (c) Intermediate. Impuls 1 Minor nie jest jednak idealny, gdyż podfala piąta w nim nie trzyma żadnych proporcji w stosunku do fali pierwszej. Nie musi ale podręcznikowym impulsem ta struktura nie jest. Niemniej nadal jest to wersja preferowana i pozostanie taką, aż do momentu zejścia przez falę 2 Minor poniżej poziomu 5750 pkt. Strategia gry zgodnie z sygnałem.

W wersji byczej podwójna trójka którą kreślimy jest podfalą 2 Minor. Zasięg jest identyczny, czyli okolice 2750 pkt. Spadek poniżej 62% zniesienia spowoduje zmianę preferencji notacji gdyż wersja bycza będzie prawdopodobna w ok. 10%. Jeżeli chodzi o grę to zajmujemy pozycję krótką intraday przy każdym przebiciu minimów do okolic 2750 pkt. Niższe zejście uprawni do gry pozycyjnej na krótko. Wyjście ponad dzisiejsze maksima uzasadni pozycję długą intraday.

 

CAC40 (interwał 60 min.):

Na CAC40 w wersji pierwszej kreśli podfalę A Minor w formie impulsu. Czy ją zakończył? Na razie chyba nie. Ktoś pytał o ED na tym indeksie. Jest on możliwy ale w postaci Expanding Diagonal. W takim wypadku max dla fali v Minute to 3235 pkt gdyż fala trzecia w ED nie może być najkrótsza. Wyższe wyjście zaneguje ED.

Warto dodać, że i tu daleko na razie jest do proporcji spotykanych w impulsie. Fala v Minute wejdzie w zależność Fibo 62% z falą pierwszą na poziomie 3285 pkt. Równości być nie może bo trójka byłaby najkrótsza. Zejście poniżej 3170 wstępnie potwierdzi zakończenie fali A Minor.

Dla CAC40 komentarz bez zmian. Tu również na razie nie ma mowy o impulsie spadkowym. Fala B Minor nie może jednak zejść znacząco poniżej 62% zniesienia fali A, gdyż to zaneguje Zigzaga ABC Minor.

 

W wersji drugiej kreślona jest podfala (2) Intermediate w C Primary. Jeżeli jest to fala druga więc nie może to być trójkąt, natomiast fala C Minor w Y powinna wyjść powyżej szczytu fali W Minor. Będzie to więc swoisty test dla oznaczeń bowiem zakończenie poniżej tego szczyty będzie wskazywało jednak na TR jako kreśloną strukturę. Wyjście ponad ten szczyt natomiast neguje trójkąt.

W wersji drugiej układ w krótkim terminie jest identyczny do wersji pierwszej.

 

FW20 (interwał 60, 10 i 5 min):

Na FW20 w wersji pierwszej kreślona jest podfala ii Minute. Struktura ruchu wskazuje na korektę typu Flat 3-3-5. Struktura ta jest już pełna. Jedynie co może być kontynuowane to podfala piąta w c Minuette w ii Minute. Fala c wejdzie w zależność Fibo 162% fali a na poziomie 2225 pkt (typowy dla Flat) ale nie musi tego robić. Jako impuls fala c będzie miała lepsze proporcje gdy zakończy się nieco wyżej, tj w okolicach 2240 pkt. Zejście obecnym ruchem poniżej 2220 pkt postawi notację pod znakiem zapytania. Strategia gry z zgodnie z sygnałem. S intra już był nie grał bo blisko mamy zniesienie 38% całych wzrostów, chyba, że zobaczymy sporą lukę hossy. Wtedy można próbować hook trade. Pozycje długie intra najwcześniej po przebiciu spadkowej linii trendu (2280 pkt).

Na FW20 zakończenie struktury abc Minuette skutkowało dość znaczącym podejściem. Podejściem, które w razie kontynuacji mogło uchodzić za impuls wzrostowy. Nic z tych rzeczy. Późniejsze ruchy zweryfikowały sentyment obrońców linii trendu. Jest to podręcznikowy przykład powstawania fal silnych fal x w złożonych strukturach. Gdy okazało się, że byki są w błędzie w panice się tratowały. Wg oznaczeń jest to podfala y Minuette. Jej równość z falą w Minuette wybada dokładnie na 62% zniesieniu fali wzrostowej (2195 pkt). Jest to poziom, do którego sensowne jest rozpatrywanie tego oznaczenia jako poprawne. Zamknięcie znacząco poniżej będzie dawało tylko teoretyczne szanse na kontynuację ruchu w górę (poniżej 10%). Strategia gry to pozycja krótka po 2260 pkt (przetrzymana krótka intra) ze stopem na 2215 pkt.

 

­

W wersji niedźwiedziej ruch wzrostowy kończy się na nominalnym szczycie z piątku. (na indeksie bazowym poprzedni został przekroczony). Od tego momentu kreślony jest impuls spadkowy. Nie muszę tłumaczyć, że w tej wersji musi on być kontynuowany by utworzyć impuls wyższego rzędu. Każde wyjście na nowe maksima zaneguje notację. Zniesienie 62% spadków w zasadzie również (nie więcej niż 10% prawdopodobieństwa poprawności). Gramy zgodnie z v1, która jest preferowana, chyba że spadniemy poniżej 2220 pkt. Wtedy preferencje ulegną zmianie.

W wersji niedźwiedziej kreślona jest podfala 3 Minuette. Jej zasięg wynikający z ekspancji Fibo 162% fali pierwszej wypada w okolicach 2150 pkt. Tak głębokie zejście oczywiście zdejmie ze stołu wersję bycza oznaczeń i potwierdzi notację niedźwiedzią. Cały impuls powinien zakończyć się w okolicach 2110-2120 pkt. Ruch, który nastąpi potem zadecyduje czy spadki były falą v Minute w 1 Minor, czy impulsem wyższego stopnia w fali (c) Intermediate. Fala alt(c) Intermediate ma zasięg nieco większy, bo równość z falą alt (a) Intermediate wypada w okolicach 2000 pkt.

Jeszcze dwa zdania o podfali iv Minute w notacji głównej. Nie jest ona typowa, bo zwykle fale czwarte są falami horyzontalnymi (często trójkątami). Tu mamy odwrotną sytuację. Fala ii Minute może uchodzić za horyzontalną, a czwórka za ostrą. Obie jednak trwały mniej więcej tyle samo czasu więc nie jest bezzasadne oznaczenie obu ruchów tym samym stopniem fal. Oznaczenia z altem wykluczyć jednak nie mogę na tym etapie.

 

WIG, MW40 (interwał  60 i 10 min):

MW40:

Na WIGu sytuacja identyczna do FW20. Na MW40 musiałem inaczej oznaczyć falę (b), gdyż tu Zigzag został zanegowany. Obecnie oznaczenia postulują strukturę typu Flat.

Na szerszych indeksach sytuacja tożsama z FW20.

 

PS. Free week będzie obejmował jeszcze tygodniowe Fusy. Co do systemów, to będą dostępne jeszcze jutro, chyba, że zostaną na pozycji przez weekend. W takim wypadku dostęp będzie aktywny do zakończenia transakcji.

 

Pozdrawiam

LeM


< Wstecz